Informacje na temat zaciągania pożyczek

wtorek, 13 październik 2020 kl. 15:17

Zastanawiasz się nad zaciągnięciem pożyczki w celu pokrycia wydatków lub dokonania dużego zakupu? Jest wiele informacji, które musisz zrozumieć, zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję. Niezależnie od tego, czy myślisz o zaciągnięciu małej, czy dużej pożyczki, zawsze chcesz uzyskać najlepszą ofertę. Oznacza to uzyskanie pożyczki o najniższym oprocentowaniu i opłatach.

Ale jak to zrobić? Jakie czynniki wpływają na proces decyzyjny pożyczkodawcy, gdy rozpatrują wniosek kredytowy? To tylko kilka pytań, na które musisz odpowiedzieć przed zaciągnięciem pożyczki. Poniższy przewodnik zawiera szczegółowe informacje na temat różnych rodzajów pożyczek, sposobu podejmowania decyzji kredytowych i tego, co możesz zrobić, aby uzyskać najlepsze warunki pożyczki.

 
| Użyte znaczniki: , , , , , ,

Kredyty konsolidacyjne a szczegółowa analiza własnej sytuacji finansowej

środa, 29 lipiec 2020 kl. 13:03

Niewątpliwie podjęcie decyzji o zaciągnięciu jakiegokolwiek zobowiązania finansowego może okazać się dużym wyzwaniem. Dotyczy to również kredytów konsolidacyjnych, które służą do tego, aby połączyć swoje dotychczasowe zadłużenia bankowe w jedno. Warto pamiętać o tym, że jeśli zastanawiamy się na tego rodzaju krokiem, to czeka nas sporo pracy analitycznej. Musimy bowiem wnikliwie przemyśleć naszą sytuację finansową, a także parametry poszczególnych ofert. Niezbędne jest do tego zrozumienie określonych mechanizmów związanych z tematyką kredytową. Jeżeli mamy zatem braki w wiedzy w tym obszarze musimy je efektywnie nadrobić, zrób to więc od razu i wejdź na 17banków.com. Analityczne podejście jest istotne także przy porównywaniu dostępnych możliwości, a także badaniu ich adekwatności do naszego indywidualnego przypadku. Wielu osobom tego rodzaju wyzwanie może wydawać się bardzo trudne, niemniej jednak odgrywa ono kluczową rolę w procesie decyzyjnym. Nieprzemyślane wybory w zagadnieniach związanych z finansami mogą nieść bowiem ze sobą poważne konsekwencje. Trzeba zatem wykazać się tutaj odpowiedzialnym i rzetelnym podejściem do całej sprawy. Na rynku znaleźć można wiele ofert kredytów konsolidacyjnych, jednak niejednokrotnie może się okazać, że ofert odpowiadających naszym oczekiwaniom nie jest wcale aż tak dużo. Niemniej jednak powinniśmy skrupulatnie zgłębić temat.

 

Co warto wiedzieć o wkładzie własnym w kredycie hipotecznym?

środa, 20 maj 2020 kl. 11:18

Wkład własny w kredycie hipotecznym to jeden z najpoważniejszych problemów. To kategoria obowiązkowa. Kredytobiorca bez wkładu własnego na poziomie 10-20% nie ma szans na długoterminowe zadłużenie, co wynika bezpośrednio z normy ustanowionej przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Rosnące ceny nieruchomości zniechęcają do dalszego oszczędzania

Przy rosnących cenach nieruchomości o wkład własny wyraźnie coraz trudniej. Banki detaliczne akceptują nie tylko gotówkę od kredytobiorców, ale również inne aktywa, chociażby środki z Indywidualnych Kont Emerytalnych (III filar), a nawet zabezpieczenie na pozostałych nieruchomościach. Na wiele pytań dotyczących wkładu własnego w kredycie hipotecznym odpowiada tzw. Rekomendacja S stanowiąca wzór dobrych praktyk przy potencjalnej obsłudze zadłużenia.

 

Szukaj

Serwis

XML: kanał RSS XML: kanał Atom

Archiwum