Opłacalność kredytu hipotecznego w stosunku do wynajmu

poniedziałek, 06 sierpień 2018 kl. 13:41

Jednym z najpopularniejszych problemów wielu ludzi jest określenie, czy bardziej opłaca się inwestować w wynajem długoterminowy nieruchomości, czy raczej w możliwie najtańszy kredyt hipoteczny, aby uzyskać faktycznie własne mieszkanie lub dom jednorodzinny. W artykule otrzymasz porównanie opłacalności kredytu hipotecznego w stosunku do wynajmu.

 

Jakie możliwości daje ustawa o kredycie hipotecznym kredytobiorcom?

wtorek, 12 czerwiec 2018 kl. 14:58

Można powiedzieć, że ustawa o kredycie hipotecznym jest najważniejsza z perspektywy kredytobiorcy planującego zakup mieszkania na kredyt. Na jakie możliwości wskazuje ustawa o kredycie hipotecznym i czy zwiększa faktycznie bezpieczeństwo współpracy z bankami komercyjnymi oraz pośrednikami rynku kredytowego? O tym kilka słów w poniższym artykule ale także na poratlu 17bankow.com/kredyty-hipoteczne.

Ustawa o kredycie hipotecznym jasno wskazuje na obowiązki informacyjne banków detalicznych w stosunku do kredytobiorców zamierzających pozyskać finansowanie na mieszkanie. Nawet we wstępnym kontakcie z bankiem, czy pośrednikiem kredytowym otrzymasz kartę informacyjną, która wyjaśnia właściwie wszystkie elementy zobowiązania. Karta informacyjna ma duży związek z formularzem informacyjnym, gdzie przedstawia się z reguły wszystkie koszty kredytu, co umożliwia bardzo sprawną analizę ofert w domowych warunkach. Nie musisz również zgadzać się na podpisywanie wszystkiego bezpośrednio w placówce. Umowę masz prawo zabrać do domu, dokładnie przeanalizować, a dopiero następnie podpisać z czternastodniowym okresem wypowiedzenia. Warto pamiętać, że po otrzymaniu formularza informacyjnego oferta obowiązuje na aktualnych widełkach przez 14 dni.

 

Czym charakteryzuje się racjonalne zadłużenie?

piątek, 23 marzec 2018 kl. 12:31

Każde zadłużenie gospodarstwa domowego warto dokładnie przemyśleć pod względem potencjalnych czynników ryzyka. Racjonalne zadłużenie charakteryzuje się kilkoma elementami, które powinieneś uwzględnić w strategii współpracy z popularnymi kredytodawcami. W artykule zobaczysz, na czym polega konkretnie racjonalne zadłużenie i jakie rzeczy warto wprowadzić, aby maksymalnie zabezpieczyć interesy gospodarstwa domowego, jeżeli szukasz pomysłu w jaki sposób odłozyć gotówke to odpowiedź na te pytanie znajdziesz na http://www.jak-zaoszczedzic.pl.

 
| Użyte znaczniki: , , , ,

Szukaj

Serwis

XML: kanał RSS XML: kanał Atom

Archiwum