Zostałem bez pracy. Co teraz ze spłatą kredytu?

piątek, 05 październik 2018 kl. 12:06

Sytuacja, w której tracimy pracę nie jest miła dla nikogo. Co gorsza dobija nas fakt, co ze spłatą wielu zobowiązań? Czy też jak spłacę zaciągnięty kredyt? Nie warto wpadać w panikę i na spokojnie udać się po pomoc do banku.

Odroczenie spłaty

W sytuacji utraty pracy pierwszym krokiem dla konsumenta powinna być wizyta w oddziale banku, w którym mamy zaciągnięty kredyt. Tam pracownik poprowadzi nas przez proces odroczenia spłaty. Choć nie mówi się o tym głośno z racji na możliwość nadużywania to każdy bank podpisując z nami umowę kredytową zobowiązuje się do pomocy w sytuacji, w której nie jesteśmy w stanie dalej na chwile obecną spłacać kredytu. Odroczenie spłaty kredytu to w takiej sytuacji dla nas wyjście idealne. Bank zawiesza nasz kredyt ze spłatą na okres od miesiąca do roku czasu. W tym okresie nie musimy spłacać kredytu. Wraz z podjęciem nowej pracy lub upłynięciem okresu odroczenia mamy obowiązek dalej spłacać zaciągnięty kredyt. Choć mało, kto wie o tym wyjściu to warto nim pamiętać w razie przykrych sytuacji i udać się po pomoc do banku zanim będzie za późno, a do naszych drzwi zapuka komornik. Odstępstwem oczywiście są instytucje poza bankowe, które takiej pomocy i udogodnień nie oferują. Ponadto należy dodać, że to bank podejmuje decyzję o tym czy odroczy nasz kredyt czy też nie. Ma prawo do nieuzasadnionej odmowy, gdy np. nie terminowo spłacaliśmy kredyt i chcemy czy też nie musimy wtedy się z tym pogodzić i jak najszybciej wrócić do spłaty kredytu.

 
| Użyte znaczniki: , , , ,

Opłacalność kredytu hipotecznego w stosunku do wynajmu

poniedziałek, 06 sierpień 2018 kl. 13:41

Jednym z najpopularniejszych problemów wielu ludzi jest określenie, czy bardziej opłaca się inwestować w wynajem długoterminowy nieruchomości, czy raczej w możliwie najtańszy kredyt hipoteczny, aby uzyskać faktycznie własne mieszkanie lub dom jednorodzinny. W artykule otrzymasz porównanie opłacalności kredytu hipotecznego w stosunku do wynajmu.

 

Jakie możliwości daje ustawa o kredycie hipotecznym kredytobiorcom?

wtorek, 12 czerwiec 2018 kl. 14:58

Można powiedzieć, że ustawa o kredycie hipotecznym jest najważniejsza z perspektywy kredytobiorcy planującego zakup mieszkania na kredyt. Na jakie możliwości wskazuje ustawa o kredycie hipotecznym i czy zwiększa faktycznie bezpieczeństwo współpracy z bankami komercyjnymi oraz pośrednikami rynku kredytowego? O tym kilka słów w poniższym artykule ale także na poratlu 17bankow.com/kredyty-hipoteczne.

Ustawa o kredycie hipotecznym jasno wskazuje na obowiązki informacyjne banków detalicznych w stosunku do kredytobiorców zamierzających pozyskać finansowanie na mieszkanie. Nawet we wstępnym kontakcie z bankiem, czy pośrednikiem kredytowym otrzymasz kartę informacyjną, która wyjaśnia właściwie wszystkie elementy zobowiązania. Karta informacyjna ma duży związek z formularzem informacyjnym, gdzie przedstawia się z reguły wszystkie koszty kredytu, co umożliwia bardzo sprawną analizę ofert w domowych warunkach. Nie musisz również zgadzać się na podpisywanie wszystkiego bezpośrednio w placówce. Umowę masz prawo zabrać do domu, dokładnie przeanalizować, a dopiero następnie podpisać z czternastodniowym okresem wypowiedzenia. Warto pamiętać, że po otrzymaniu formularza informacyjnego oferta obowiązuje na aktualnych widełkach przez 14 dni.

 

Szukaj

Serwis

XML: kanał RSS XML: kanał Atom

Archiwum