« Kredyt hipoteczny o j… | Strona domowa | Dokąd warto iść po kr… »

Rodzaje kredytów gotówkowych w Polsce

środa, 26 kwiecień 2017 at 1:15 pm.

Bardzo często w życiu każdego z nas pojawia się sytuacja w której nagle potrzebujemy określonej sumy pieniędzy której niestety w danej chwili nie dysponujemy. W takim wypadku pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy to oczywiście kredyt w banku. Niestety sama decyzja o zaciągnięciu kredytu gotówkowego nie wystarczy, musimy jeszcze zapoznać się z jego rodzajami i dopiero wówczas wypełnić wniosek o przyznanie kredytu. Pamiętajmy o tym, że kredyt gotówkowy możemy przeznaczyć na dowolny cel jak np. kupno komputera, remont mieszkania, wakacje czy też wiele innych inwestycji. To cecha która wyróżnia się na tle innych. Kredyt gotówkowy kojarzony jest również z szybka i łatwo dostępna procedurą z minimum formalności. Tak naprawdę może się okazać że kredyt otrzymamy nawet w piec minut wszystko jednak zależy od jego rodzaju, a co za tym idzie wymogami banku. Jeżeli jednak nie wiemy na jaki kredyt się zdecydować powinniśmy zapoznać się z różnymi rodzajami tego produktu bankowego. Być może ta wiedza przybliży Cię do podjęcia ostatecznej decyzji.

Kredyt gotówkowy

Jak się okazuje kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu który jest najczęściej zaciągany i cieszy się coraz większym zainteresowaniem w śród klientów. Jego najważniejszą zaleta jest to, że może być przeznaczony na dowolny cel i co więcej nie musimy określać tego przed bankiem. Kredyt wypłacany jest bezpośrednio na podany przez nas rachunek bankowy bądź też w kasie danego banku. Kredyt gotówkowy najczęściej zaciapmy w momencie kiedy chcemy kupić nowy sprzęt AGD lub RTV, wyremontować mieszkanie czy tez kupić nowe auto. Warunkiem do uzyskania kredytu gotówkowego jest oczywiście wypełnienie wniosku kredytowego oraz uzupełnieniu go o wszystkie potrzebne dokumenty. Kredyt gotówkowy możemy zaciągnąć zarówno w banku jak i para banku, zwróćmy jednak szczególną uwagę decydując się na kredyt w para banku gdyż może się zdarzyć, że umowa będzie zawierała wiele niekorzystnych dla nas zapisów. Poszukiwania odpowiedniego banku zacznijmy od tego w którym posiadamy konto gdyż dla tego banku jesteśmy stałymi klientami i z pewnością przygotuje on dla nas najkorzystniejsza ofertę.

Kredyt w rachunku bieżącym

To również produkt bankowy po który często sięgają klienci banków. Udzielenie go jest bardzo proste i nie wymaga od nas zbyt wielu formalności. Jedyne co potrzebujemy to rachunek bieżący w wybranym przez nas banku, stałe źródło dochodów i oczywiście dobrą historie kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. Jeżeli tylko spełnimy te trzy wymagania nic nie będzie stało na przeszkodzie aby przyznać nam kredyt w rachunku bieżącym. Wysokość takiego kredytu to najczęściej pięciokrotność miesięcznych wpływów, a kredyt spłacany jest poprzez wpływy na rachunek.

Kredyt w postaci karty kredytowej

Ten rodzaj kredytu to oczywiście nic innego jak tylko karta kredytowa dołączona do naszego konta. Z pewnością jest to kredyt który należy do najłatwiejszych w obsłudze i sięga po niego również bardzo wiele osób. Zostaje on przyznany w postaci limitu i co więcej jest kredytem bezpłatnym, oczywiście pod warunkiem że będzie spłacany w terminie. Jeżeli przekroczymy okres spłaty zostaną naliczone odsetki. Ten kredyt niestety posiada również minusy, jest to opłata roczna za posiadanie kredytu, która obierana jest nawet w momencie kiedy z niego nie korzystamy oraz prowizja jaką pobiera bank.

Oczywiście decyzja o zaciągnięciu kredytu jest bardzo ważna i nie należy podejmować jej pochopnie ponieważ skutki mogą być odczuwalne przez długi czas. Należy bardzo dokładnie zapoznać się z warunkami umowy, a jeżeli tylko czegoś nie rozumiemy warto poprosić o wyjaśnienie tej kwestii.Szukaj

Serwis

XML: kanał RSS XML: kanał Atom

Archiwum