« Jakie możliwości daje… | Strona domowa | Zostałem bez pracy. C… »

Opłacalność kredytu hipotecznego w stosunku do wynajmu

poniedziałek, 06 sierpień 2018 at 1:41 pm. Użyte znaczniki: , , , , , ,

Jednym z najpopularniejszych problemów wielu ludzi jest określenie, czy bardziej opłaca się inwestować w wynajem długoterminowy nieruchomości, czy raczej w możliwie najtańszy kredyt hipoteczny, aby uzyskać faktycznie własne mieszkanie lub dom jednorodzinny. W artykule otrzymasz porównanie opłacalności kredytu hipotecznego w stosunku do wynajmu.

Omówienie zalet kredytu hipotecznego i wynajmu długoterminowego

Warto zauważyć, że w kraju na przestrzeni ostatnich lat koszty wynajmu zrównały się, a nawet przekroczyły koszty spłaty rat kredytu hipotecznego. Dlaczego tak się dzieje? Jednym z najważniejszych powodów jest niska dostępność do kredytu hipotecznego ze względu na ograniczenia przy analizie zdolności kredytowej. Co to oznacza w praktyce? Niewiele gospodarstw domowych jest w stanie pozwolić sobie na kredyt hipoteczny. A to daje sporą przewagę w zakresie kształtowania inwestycji osobom, które taką zdolność posiadają. Jeżeli zatem posiadasz odpowiednie warunki do zaciągnięcia kredytu hipotecznego dobrze jest to zrobić. W ten sposób budujesz samodzielny majątek, a jednocześnie możesz tworzyć bazę do dochodu pasywnego. Wynajem sprawdza się w momencie, gdy poszukujesz najlepszego miejsca do życia i nie chcesz brać odpowiedzialności za kwestie techniczne związane z zarządzaniem nieruchomością. Wynajem to naturalnie spora swoboda w wypowiadaniu umów. Nie można również zapomnieć o niezłym prawie dla lokatorów, które chroni lokatora często bardziej niż właściciela.

Stabilizacja życiowa za pośrednictwem kredytu hipotecznego

Większość ludzi odczuwa komfort psychiczny mieszkania „na swoim”, dzięki kredytowi hipotecznemu. Taki komfort odbija się na większej motywacji do optymalizacji zdolności kredytowej i pozwala na zabezpieczenie interesów zawodowych. Poza tym poczucie stabilizacji to kwestia praktycznie niezbędna przy chęci założenia rodziny. Przy wynajmie nie jest to raczej możliwe, bo właściciel nieruchomości może przecież elastycznie rozwiązać umowę lub zmienić przeznaczenie obiektu, co jest również dość popularne. Przewaga kredytu hipotecznego pod warunkiem posiadania pozytywnej zdolności kredytowej jest bardzo widoczna, szczególnie na krajowym rynku. Co myślisz o argumentach przemawiających za kredytem hipotecznym?Szukaj

Serwis

XML: kanał RSS XML: kanał Atom

Archiwum