« Szybki kredyt gotówko… | Strona domowa | Oszczędzanie przy nis… »

Wszystko co warto wiedzieć o kredycie hipotecznym

czwartek, 06 czerwiec 2019 at 10:49 am.

Nowe mieszkanie bądź też dom z ogrodem to marzenie wielu z nas jednak nie wszystkich stać na to aby spełnić to marzenie bez zaciągania kredytu, w innym przypadku na tak zwane własne cztery kąty musielibyśmy odkładać przez długie lata, jak szybciej zrealizować taki cel? Z pomocą przychodzi portal www.17banków.com. A zatem jeżeli już poważnie zastanawiamy się nad złożeniem wniosku o przyznanie kredytu hipotecznego i czujemy, że jest to najlepszy moment na przeprowadzkę do nowego mieszkania lub domu, powinniśmy jak najszybciej udać się do banku, aby sprawdzić co nam zaoferuje. Zanim jednak to zrobimy powinniśmy poznać cechy charakterystyczne każdej oferty, a przede wszystkim główne warunki, które będą miały wpływ na udzielenie nam kredytu hipotecznego. Jak się okazuje w każdym banku mogą być one nieco innego i będą się od siebie różniły. Jeżeli dowiemy się tych najistotniejszych rzeczy kredycie pozwoli nam to lepiej przygotować się do wnioskowania o zobowiązanie, a przede wszystkim do wypełnienia formalności, które są wymagane przez każdy bank. Jeżeli dowiemy się z cym będzie związane zaciągane przez nas zadłużenie z pewnością będzie nam znacznie łatwiej podjąć ostateczną decyzję i będziemy mieć wówczas pewność że będziemy w stanie spełnić wszystkie warunki kredytodawcy, a następnie spłacać bez problemu zaciągnięte zadłużenie.

Na co możesz przeznaczyć kredyt hipoteczny?

Wiele z nas decyduje się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego jednak tak naprawdę nie mamy do końca świadomości w jakim celu można wykorzystać środki otrzymane w ramach kredytu hipotecznego. Jak się okazuje w odróżnieniu od pożyczki, kredyt hipoteczny udzielany jest w konkretnym celu i związany jest zawsze z nieruchomością którą chcemy kupić. Przeznaczeniem kredytu hipotecznego może być:

• Kupno mieszkania na rynku wtórnym bądź pierwotnym

• Kupno domu na rynku wtórnym bądź pierwotnym

• Budowa domu

• Kupno działki budowlanej

Czy kredyt hipoteczny i pożyczka hipoteczna to ta sama oferta?

Często zastanawiając się nad zaciągnięciem kredytu bądź pożyczki nie wiemy dokładnie czym różnią się od siebie te dwie usługi, świadczone przez banki na Polskim rynku. Jak się okazuje mimo tak bardzo podobnej nazwy te dwa zobowiązania łączy tylko jedno, fakt zabezpieczenia umowy zawartej z bankiem poprzez zastaw hipoteki. Kredyt hipoteczny to oferta, która umożliwia opłacenie kupna domu czy mieszkania. Jako kredytobiorcy czyli Klienci banku nie otrzymamy na swoje konto pieniędzy, będą one automatycznie przekazywane firmie lub osobie, która sprzedaje nam nieruchomość. Kredytobiorca ma konkretny cel, jest nim kupno domu lub mieszkania i nie może w inny sposób wydać uzyskanego zadłużenia.Szukaj

Serwis

XML: kanał RSS XML: kanał Atom

Archiwum