« Szeroka oferta atrakc… | Strona domowa | Kredyty gotówkowe dla… »

Biuro Informacji Kredytowej

środa, 17 luty 2016 at 11:00 am. Użyte znaczniki: , , , , , ,

Biuro informacji kredytowej powszechnie znane jako BIK jest spółką akcyjną, którą założyły banki wraz ze Związkiem Banków Polskich. BIK założono 29 października 1997 roku, a jego siedziba mieści się w Warszawie przy ulicy Postępu 17A. Prezesem BIK obecnie jest Piotr Mazur. Udziałowcami jest wiele banków. Są nimi Bank BGŻ BNP Paribas, Bank Handlowy w Warszawie, DNB Bank Polski, Bank Milenium, Bank PEKAO S.A., Getin Noble Bank, Bank Zachodni WBK, mBank, ING Bank Śląski, PKO Bank Polski, oraz Związek Banków Polskich. W instytucji tej ma miejsce wymiana informacji kredytowej pomiędzy bankami oraz udzielanie im informacji kredytowej poszczególnych kredytobiorców. Wejdź sprawdzić Kredytomania i zobacz najtańsze oferty na kredyt.

Biuro Informacji Kredytowej ma za zadanie gromadzić, udostępniać oraz integrować wszelkie dane dotyczące historii kredytowej klientów jacy spłacali kredyty w bankach i SKOK-ach. Najczęściej są to dane pozytywne, ale jeśli ktoś nie spłacał kredytu na czas będzie to wpisane w BIK. Dzięki informacjom jakie są tutaj zawarte bank może ocenić wiarygodność danego klienta. Za to, czy informacje jakie wpływają do BIK są wiarygodne odpowiadają same banki. Ich zadaniem jest przesyłanie do BIK informacji o danym kliencie co miesiąc, aż do momentu kiedy całkowicie spłaci kredyt. Bardzo często jednak banki zapominają o wysłaniu takich informacji i przez to wiarygodni klienci nie otrzymują kredytów, a ci którzy ich nie spłacają na czas biorą kolejne. Co bardzo ważne, że instytucja, która wysłała już do BIK informację o danym kliencie zawsze może ją zmienić. Jeżeli jest tona nieaktualna lub wymaga skorygowania.

Obecnie z BIK współpracują niemal wszystkie banki spółdzielcze i komercyjne jakie mamy w Polsce. Dzięki temu mogą w szybki sposób sprawdzić danego klienta i zdecydować, czy można mu przyznać kredyt. Każdy powinien dbać o swoją historię kredytowania. Jeżeli nie będziemy spłacać na czas rat zaciągniętego kredytu nasza historia nie będzie najlepsza. Możemy w przyszłości starać się o kredyt i nawet jeśli będziemy mieć zdolność kredytową bank odmówi nam udzielenia tego kredytu. o swoją opinię trzeba dbać na każdej płaszczyźnie życia również w oczach banków warto być wiarygodnym klientem.Szukaj

Serwis

XML: kanał RSS XML: kanał Atom

Archiwum