« Wymagania stawiane po… | Strona domowa | Jaki kredyt hipoteczn… »

Czy trudno jest otrzymać kredyt konsolidacyjny?

poniedziałek, 15 luty 2021 at 12:18 pm.

Spłacasz kilka kredytów jednocześnie i myślisz o tym, by nieco ułatwić sobie to zadanie? W takim razie z pomocą może przyjść kredyt konsolidacyjny. Czy trudno jest go otrzymać?

Zacznijmy od tego, czym jest kredyt konsolidacyjny. Jest to skonsolidowanie kilku zobowiązań w jedno. W ten sposób otrzymujemy jedną ratę, którą spłacamy. Innymi słowy nasze stare zobowiązania są spłacane przez bank, a my otrzymujemy nowe. Jakie kredyty możemy połączyć w kredyt konsolidacyjny? Wiele zależy od banku, ale zazwyczaj jest to pożyczka lub kredyt gotówkowy, kredyt konsumencki, karta kredytowa, kredyt samochodowy, a nawet chwilówka. Zaletą kredytu konsolidacyjnego jest fakt, że rata nowego kredytu może być niższa od sumy naszych dotychczasowych zobowiązań i zazwyczaj właśnie ten argument przekonuje wielu klientów. Aby jednak tak się stało, musimy wydłużyć okres kredytowania. Ważne jest też to, że nie otrzymujemy do ręki gotówki na spłatę kredytów. To bank sam reguluje nasze zobowiązania. Jednak bardzo często dla osób, które potrzebują dodatkowej gotówki istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu z gotówką na dodatkowe przeznaczenie. Ile kosztuje kredyt konsolidacyjny? Na kredyt konsolidacyjny, jak każde zobowiązania kredytowe składa się prowizja i oprocentowanie. Jeśli chcemy w szybki sposób ocenić koszty kredytu możemy sprawdzić RRSO. Zazwyczaj im niższe RRSO, tym niższe koszty kredytu. Nie zaszkodzi też dobrze przejrzeć tabelę opłat i prowizji, to tam znajdziemy koszty niestandardowe, które niekiedy możemy przeoczyć. Dowiedzmy się także, czy ubezpieczenie jest obowiązkowe i zdecydujmy, czy chcemy dokupić ten produkt.

Czy trudno jest otrzymać kredyt konsolidacyjny? To zależy. Bank zanim udzieli nam kredytu dokona dokładnego sprawdzenia naszej zdolności kredytowej. Sprawdzi rejestr dłużników i naszą historię kredytową w BIK. Aby mu to ułatwić będziemy musieli dostarczyć wyciągu z konta osobistego, umowy konsolidowanych kredytów i pożyczek. Potrzebne będzie również zaświadczenie o dochodach i warunkach zatrudnienia. Jeśli mamy stabilne zatrudnienie, wtedy wzrasta szansa na otrzymanie kredytu. Przydać może się zwłaszcza umowa na czas nieokreślony. W jakich przypadkach bank może odmówić nam kredytu? Zazwyczaj wtedy, gdy dotychczas mieliśmy problemy ze spłatą naszych zobowiązań. Jeśli do tej pory spłacaliśmy raty w terminie, dla banku będzie to znak, że jesteśmy sumiennym kredytobiorcą. Bank odmówi nam również udzielenia kredytu, jeśli nie mamy wystarczającej zdolności kredytowej. Bank ocenia ją na podstawie porównania naszych dochodów z kosztami utrzymania oraz wysokością raty. Kluczowa jest tu też nasza indywidualna sytuacja pokroju stanu cywilnego, posiadanych dzieci czy wykonywanej pracy. Nie bez znaczenia jest również staż pracy. Przed złożeniem wniosku możemy sprawdzić rejestry dłużników oraz pobrać raport BIK. W ten sposób samodzielnie możemy sprawdzić wstępnie jak przedstawia się nasza sytuacja.Szukaj

Serwis

XML: kanał RSS XML: kanał Atom

Archiwum